פלטפורמת למידה לבעלי עסקים

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים

רקע

משרד הכלכלה הישראלי מסייע לעסקים קטנים ובינוניים לקבל את הכלים הדרושים כדי לצמוח ולהתרחב. לאחר שהבינו כי אין מקורות חינוכיים רלוונטיים בעברית, הם החליטו לפתח פלטפורמת למידה משלהם שתציע קורסים מקוונים בחינם בנושאים שונים

מה עשינו

מחקר קטגוריה
ראיונות משתמשים
שני כיוונים לקונספט UX
אבטיפוס אינטרקטיבי מפורט 
עיצוב על בסיס ספר מותג קיים

תוצרי עיצוב
תוצרי אפיון

אתגרים מרכזיים ופתרונות

המחקר הראשוני שלנו הראה שאחת הבעיות המרכזיות בממשקי לימוד סטנדרטים היא תופעת הדילוג שמאופיינת ב'קפיצות' מדגמיות לחלקים אחרים בקורס – התנהגות שפוגמת באפקיטיבות של חומרי הלימוד.

מבנה סטנדרטי עם טוויסט

אחד הקונספטים שהצגנו נבנה בגישה קצת שונה המדמה מבנה של ספר שנועד לעודד את התלמידים להתמקד בפרק אחד בכל רגע נתון. הפורמט החדש מפחית את העומס הקוגניטיבי ואת הרגל הדילוג.

מתוך הפלטפורמה הקיימת גילינו תופעה של חוסר ההתמדה בלימוד שקשורה בין השאר לפורמט הלימוד העצמי. הלומדים חווים מידי פעם תחושת בדידות וזה משפיע על הרצון והיכולת שלהם להתמיד בקורס.

לימוד עצמי עם שייכות

באחד מהקונפסטים שהצגנו, שילבנו מודל שיחה בתוך הקורס שמאפשר מצד אחד ללומדים לתקשר אחד עם השני, להתייעץ ולשתף מידע ומצד שני מגן על הפרטיות שלהם באופן שלא חושף פרטים אישיים. 

כדי להמשיך לספק חומרי לימוד רלוונטים עבור אוכלוסיית העסקים בישראל, היה ברור לנו שחשוב להמשיך לחקור וללמוד את הצרכים המשתנים שלהם – כמו גם לקבל פידבק עבור חומרים קיימים.

פידבק משולב נתונים

כדי לגבש חומרים רלוונטים, מיפינו את סוג המידע הנדרש ושילבנו אותו כחלק מתהליך ההרשמה ובאזור האישי של כל לומד. בנוסף, הטמענו סקרים בנקודות בתוך הקורסים כדי לקבל פידבק נקודתי על חומר קיים.

הכרתי את עדי במהלך עבודה

מיכאל קרנק

YM Technologies | מנכ"ל

לפרויקט הבא

באתר הזה אני משתמש בעוגיות כדי להתאים את המסרים ולספק לכם חווית גלישה טובה יותר.