אפליקציית זימון תורים לרופאים מומחים

צה"ל

רקע

צה"ל הוא אחד הארגונים הגדולים בישראל – וכשמדובר בהזמנת תורים לרופאים מומחים, האפשרות היחידה הייתה מוקד טלפוני. בעקבות גידול במספר השיחות וחוסר שקיפות בזמינות התורים וניהולם, הגיעו בחיל הרפואה למסקנה שיש צורך בפיתוח של אפליקצייה ייעודית שתסייע לחיילים להזמין ולנהל תורים בצורה פשוטה וקלה יותר ומצד שני תעזור לחיל הרפואה לנהל את משאב הרופאים בצורה יעילה יותר. 

מה עשינו

מחקר קטגוריה
ראיונות משתמשים
קונספט UX
אבטיפוס אינטרקטיבי מפורט 
בניית שפה עיצובית חדשה 

תוצרי עיצוב
תוצרי אפיון

אתגרים מרכזיים ופתרונות

המחקר הראשוני שלנו הראה שאחת הבעיות המרכזיות במצב הקיים הוא אחוזי no show גבוהים לתורים – התנהגות שפוגמת ביכולת ניהול ושיבוץ משאב הרופאים למרפאות השונות ותסכול בקרב הרופאים.

מבנה סטנדרטי עם טוויסט

אחד הקונספטים שהצגנו נבנה בגישה קצת שונה המדמה מבנה של ספר שנועד לעודד את התלמידים להתמקד בפרק אחד בכל רגע נתון. הפורמט החדש מפחית את העומס הקוגניטיבי ואת הרגל הדילוג.

מתוך הפלטפורמה הקיימת גילינו תופעה של חוסר ההתמדה בלימוד שקשורה בין השאר לפורמט הלימוד העצמי. הלומדים חווים מידי פעם תחושת בדידות וזה משפיע על הרצון והיכולת שלהם להתמיד בקורס.

לימוד עצמי עם שייכות

באחד מהקונפסטים שהצגנו, שילבנו מודל שיחה בתוך הקורס שמאפשר מצד אחד ללומדים לתקשר אחד עם השני, להתייעץ ולשתף מידע ומצד שני מגן על הפרטיות שלהם באופן שלא חושף פרטים אישיים. 

כדי להמשיך לספק חומרי לימוד רלוונטים עבור אוכלוסיית העסקים בישראל, היה ברור לנו שחשוב להמשיך לחקור וללמוד את הצרכים המשתנים שלהם – כמו גם לקבל פידבק עבור חומרים קיימים.

פידבק משולב נתונים

כדי לגבש חומרים רלוונטים, מיפינו את סוג המידע הנדרש ושילבנו אותו כחלק מתהליך ההרשמה ובאזור האישי של כל לומד. בנוסף, הטמענו סקרים בנקודות בתוך הקורסים כדי לקבל פידבק נקודתי על חומר קיים.

"עדי היווה חלק משמעותי בתהליך הפיכת מרכזיות החיישנים שלו מממשק אנלוגי לדיגיטלי. במהלך העבודה המשותפת, הוא הצליח להבין את האתגרים השונים וליישם פתרונות שהתאימו לצרכים הייחודיים של המשתמשים שלנו"

מיכאל קרנק

YM Technologies | מנכ"ל

לפרויקט הבא

באתר הזה אני משתמש בעוגיות כדי להתאים את המסרים ולספק לכם חווית גלישה טובה יותר.