תהליך אפיון

השלב הקריטי בגיבוש כל מוצר מוצלח

כולנו מבינים את הערך בכתיבת תכנית אדריכלית לפני בניית בית. במקרה שלנו, תהליך אפיון מקביל לכתיבת תכנית אדריכלית עבור מוצר דיגיטלי - ובדומה לבניית בית, אם אין תכנית דברים יכולים להתפרק או פשוט לא לעבוד כמו שצריך.

תהליך האפיון זו אותה תכנית. במסגרת התהליך, אנחנו חוקרים את הצרכים של המשתמשים שלכם, מסנכרנים אותם ליעדים ומחברים את כל הנתונים יחד לתכנית מפורטת. בסוף התהליך מקבלים אבטיפוס אינטרקטיבי של המוצר הסופי - מה שיאפשר לכם להגיע מגובשים ומדויקים יותר לשלב הפיתוח ויחסוך הרבה מאוד זמן וכסף [בממוצע 30-50%]

בין אם מדובר במוצר חדש או חלק חדש במוצר קיים – תהליך אפיון הוא שלב הכרחי שהפך להיות סטנדרט בתהליך נכון של כל אתר, מערכת או אפליקציה.

התהליך בד"כ יכלול

תהליך עיצוב

שלב משלים לתהליך האפיון

בזמן שאפיון מוצלח עוזר לגבש מבנה ותפעול של מוצר, הוא לא יכול לעמוד לבד - וכאן נכנס תהליך העיצוב כדי להשלים אותו.

במסגרת התהליך אנחנו מגבשים שפה ויזואלית ייחודית שתלוווה את המוצר / אתר בהתאם לערכי המותג שלכם. באמצעות מתדולוגיה מסודרת אנחנו בונים אופי, אווירה ומבססים רגש מסוים שמחובר לסיפור שהמוצר שלכם מספר ובא לידי ביטוי בגיבוש פלטת צבעים מותאמת, טיפוגרפיה נכונה ואלמנטים עיצוביים שמלווים את המשתמש לאורך הממשק. 

עם תוצרי עיצוב מגובשים ומדויקים שאנחנו בונים ב-Figma, מתקבלת אינפורמציה מפורטת על מבנה המסכים והאלמנטים השונים שמאפשרת להתקדם בצורה מסודרת ויעילה לשלב הפיתוח. 

התהליך בד"כ יכלול

תהליך הערכת מומחה

לשיפור תוצאות באתר / מוצר קיים

כשיש נתונים שמצביעים על בעיה או – אם אין נתונים אבל יש לכם תחושה שמשהו לא עובד כמו שאתם מצפים. במקרים כאלה, הערכת מומחה יכולה לסייע באבחון ממוקד לגבי הסיבות שהובילו למצב הנוכחי.

חשוב לזכור, אתם יכולים להשקיע המון כסף בשיווק או פיתוח אבל אם המשתמשים שלכם: לא מבינים מה אתם כחברה עושים, מתקשים לנווט באתר ולמצוא את מה שהם מחפשים, נתקעים במהלך ביצוע תהליכים, מקבלים הודעות שגיאה לא ברורות, צריכים למלא טפסים ארוכים מידי, נתקלים בבעיות אחרות…אתם יוצרים תסכול אצל המשתמשים וברוב המקרים גם משאירים כסף על השולחן.

באמצעות הערכת מומחה, אנחנו מבצעים ניתוח מעמיק של האתר הקיים ומספקים המלצות קונקרטיות שיובילו לשיפור בחווית המשתמש. התהליך מבוצע מרחוק ותוך זמן קצר יחסית תוכלו לקבל דוח מקצועי ומפורט שיוביל לשיפור משמעותי בתוצאות.

התהליך בד"כ יכלול

תשובות לשאלות נפוצות

מה ההבדל בין אפיון לעיצוב?

שלב האפיון מטפל בתכנון נכון של השלד והמבנה של כל מסך תוך התחשבות בדרישות שצריכות להתקיים והפתרונות שצריכים לבוא לידי ביטוי. בשלב העיצוב מקבלים החלטות על צבעים, טיפוגרפיה, שימוש במרחב ועוד. שני החלקים משלימים זה את זה אבל בתהליך נכון – האפיון תמיד יהווה את נקודת ההתחלה

מה קורה אם מוותרים על תהליך האפיון?

מסתכנים בבנייה של פתרונות שלא עונים בצורה טובה על הצרכים של המשתמשים והמטרות של החברה. מצב כזה מוביל לחוסר שימוש אצל משתמשים ובסופו של דבר לפגיעה בהכנסות. 

מי מוסמך לבצע תהליך אפיון?

מאפייני חווית משתמש מגיעים בד"כ עם רקע אקדמאי בפסיכולוגיה שמקנה להם יתרון משמעותי בהבנה של אנשים – החל מהיבטים קוגנטיבים ועד להיבטים חברתיים. במקרים שבהם אין למאפיינ/ת רקע כזה, ניסיון עשיר בתכנון של ממשקים לסוגים שונים של מערכות ואתרים הוא הכרחי.

יש לי כבר אתר / מוצר קיים – האם תהליך אפיון מתאים לי?

במקרים של מוצר קיים, לפעמים כדאי לבצע תהליך של  הערכת מומחה כדי להבין אם ניתן לתקן את הפתרון הנוכחי או שכדאי להתקדם לתהליך אפיון מלא. כדי להבין איזה פתרון מתאים לכם, תמיד הכי נכון לקבוע שיחת ייעוץ

כמה זמן לוקח תהליך אפיון / עיצוב?

התשובה תלויה במס' גורמים ובסדר העדיפות שנגדיר. בשיחת scope ראשונית שנעשה יחד בנוגע לפרויקט, נוכל לקבל תמונת מצב ברורה ולהעריך בהתאם אם מדובר על תהליך של חודש, חודשיים או יותר. 

איזה תוצר מקבלים בסוף תהליך האפיון?

התוצר הסופי הוא אבטיפוס אינטרקטיבי (פרוטוטייפ) שנבנה בכלי שנקרא Axure. התוצר הזה מאפשר לנו לבחון ולהעריך מול משתמשים אמיתיים את הערך והשמישות של הממשק – לפני שמתחילים עיצוב או פיתוח. מה שאומר חיסכון משמעותי בזמן ועלויות [33-50% בממוצע].

איזה תוצר מקבלים בסוף תהליך העיצוב?

התוצר הסופי הוא לינק לעיצוב מפורט שנבנה בכלי שנקרא Figma. כל המסכים והאלמנטים השונים בעיצוב מכילים הגדרות מפורטות שמאפשרות לגורמי הפיתוח לעבוד בצורה מסודרת, יעילה ונוחה. 

ואם אנחנו צריכים גם פתרון פיתוחי?

אנחנו מתמחים רק באפיון ועיצוב אבל בשנים האחרונות פיתחנו שיתופי פעולה מוצלחים עם מס' גורמי פיתוח בתחומי התמחויות שונים.נשמח לחבר בינכם ולשלב גם אותם בפרויקט במידת הצורך. 

באתר הזה אני משתמש בעוגיות כדי להתאים את המסרים ולספק לכם חווית גלישה טובה יותר.